hafieror To vše jsou cenné informace pro dohled. Dokud jsme neměli zabbix tak jsem taky žil ve sladké nevědomosti. Ale jak se říká co neměřím to neřídím - dá se nad tím dost poučit a nebo i předvídat problémy(rostoucí teplota CPU na vadném RB, saturace portů(trigery 75, 80 a 90%), apod...). No a tohle chci abychom měli ještě více info o GPONu a dokázali predikovat problémy a vyhnout se jim...
Aspoň prozraď jak na to jdeš? SSH nebo SNMP?