Jede to jen v 802.11 a "legálních" kanálech. Když je AP v AC a klienti jsou mix a je přítomno rušení, tak je to docela průser.
AX klienti mají navíc v defaultu zapnuté RTS/CTX s nevím jakým tresholdem, tak pokud zbytek klientů nemá také nastaveno, RTS/CTS tak se to při vyšším zatížení chová divně.
Já pak ještě řeším, jak nějak elegantně udělat bride mezi AX a N v 2,4GHz. Historicky dáváme na hlídání staveb kamery s SXTsq2 kvůli ceně a jednoduchosti montáže a samozřejmě se to s novým MANTax nespojí a nastvit EOIP je nad mentální schopnosti elektrikářů.
Nový MANT chodí o hodně lépe než starý 2GHz.