Jodle —> Tak jsem se zeptal inteligence proč nasazujete něco co nefunguje ideálně:
“ Mnoho ISP raději obětuje část Wi-Fi komfortu za robustní správu sítě.
Co bývá v praxi lepší?
Pokud chceš opravdu kvalitní Wi-Fi v bytě, často funguje lépe:
- Mikrotik nechat pouze jako router.
- Wi-Fi vypnout.
- Přidat samostatné AP. “
I když stále moc nerozumím, proč by měl ISP kecat do AP a (pro)dávat něco s mizerným WLAN (a starat se jen o přívodní kabel)? To nedělá vlastně ani nesmí žádný velký ISP, ani ten Terminátor či ONT vám nesmí zakázat mít vlastní… (cokoliv v nemovitosti má zákazník právo mít pod svou plnou kontrolou - to moc lidí neví).
[ Jeden na to jde od lesa, když koupíte jejich “nový” STARNET R31500 za 1990,- tak dá extra slevu na službu 150,- x 9 měsíců takže vlastně sleva -1350,- čímž se dostává na reálnou cenu za “7 let nové” HW s WiFi6 / 1GE only ]
Tzn. i u Mikrotik BE3 Media lze čekat špatnou kompatibilitu WLAN? Mini interní anténky u něj asi taky nebudou terno co do síly signálu WLAN? Ach jo! Vypnout wifi a dát “normální” AP, crazy…