miso7711 To AI nefunguje dobře , lepší je si udělat signálovou rezervu (ideálně správně domířit +- 1-3db k výpočtu), použít kanál kde se tak neovlivňuje signál (otestovat a vybrat) , a funguje to daleko lépe - 60Ghz jak v UBNT tak i v tachyon má čipset 60Ghz Peraso který je připojený USB3 , a má jen 3 modulační stupně na výběr (BPSK , QPSK , 16QAM - konkrétně UBNT má povolený v SW myslím si jen QPSK a 16Qam) , pak několik Code Rate které slouží pro dopřednou korekci chyb
, vše má na starosti čipset Peraso a ten si určuje co si přepne , jediné co AI může při zhoršení podmínek udělat jen tyto věci vše ostatní si dělá Čip Peraso sám : Má dvě šířky pásma 2160Mhz ,1080 Mhz může přepnout na menší (lepší citlivost , méně šumu atd) , přitopit výkon , nebo přepnout na 5Ghz pokud je
, nebo přeladit kanál - no a to se stalo přeladilo to na nějaký mizerný kanál a tím se to rozpojilo a pak se to už nedomluvilo 


