Ten odcházející s něčím počítá (např.30 dnů od odeslání mailu) a pak ten opouštěný lokál ISP přijde např. po 2 měsících s tím - že chce doplatit ještě až dalších 6 měsíců (§1999 oz) a odcházející pak platí 2x (opouštěnému a novému).
Není povinnost opouštěného odpovědět na výpověď odcházejícího, neboť to je jednostranný právní úkon, a odcházející klient nemůže a nebude čekat - až mu opouštěný dovolí nebo potvrdí nebo cokoliv … O to jde, o právní jistotu ukončení. V tomto bordelu jediná možnost se ho zeptat mailem nebo po telefonu + nahrát si to.
Protože i když budete hledat ve smlouvě a VOP jak to je, TAK PAK NĚJAKÝ PRACOVNÍK TO UDĚLÁ JINAK, VIZ VÝŠE POPSANÝ PŘÍPAD
jcltm je to 3,5 roku od změny a nic, pokud vím všichni T V 02 drží 30 dnů… Řeč je ale o lokálních ISP a chaosu, že nedrží ani své podmínky (což jsem původně řešil) … a tam už není žádný pochybnosti, že lokál pochybil protože nedodržel ani své podmínky a vymyslel něco jiného
Co se týče ZoEK, tak to podle mě domrvili, protože to asi nebyl záměr - když se současně oháněli že novela posílí postavení spotřebitele